Kompozit Dolgu

www.dttugbakavlak.com

Kompozit dolgu (Bonding) nedir?

Işığı yansıtan, renk belirleyici maddelere sahip olan ve dayanıklılığı artırmak amacıyla bir takım bileşiklerden oluşan dolgu malzemesidir.

Neden Kompozit?

Estetik açıdan büyük bir önemi vardır. Kırık veya çürük temizlendikten sonra oyuk halde olan dişe uygulandığı zaman yapan diş hekimine de bağlı olmak üzere diğer dişlerle son derece uyumlu ve doğal bir görünüme sahip olur. Dişlerin boylarını uzatmada, boşlukları kapatmada ve renk bozukluğu olan dişleri düzeltmede etkilidir.

Nasıl Uygulanır?

Tuzla Diş Hekimi Tuğba Kavlak Kliniğinde öncelikle hastada çürük varsa bunlar temizlenir. Şayet sorun çürük değil de kırık bir diş, rengi bozuk bir diş veya boşluklu görünüm ise bu duruma yönelik analizler yaparak en iyi tedavi yöntemini belirlenir. Renk skalası ile ihtiyaç olan en iyi doğal renk belirlenir ve dolgu birtakım karışımlar ile bu renk sahasına getirilir. Gerek duyulan alana sürüldükten sonra dolgunun en doğal şekline gelmesi için bir takım el aletleri ile çalışmalar yapılır. En son aşamada dolguya cila atılarak tedavi bitirilmiş olur.

Avantajları Nelerdir?

  • Estetik açıdan doğal diş görünümüne yakın sonuçlar elde edilir.
  • Aynı gün içerisinde birden fazla dolgu yapılabilir.
  • Birleşim yerleri sağlamdır. Bu yerlerde yeniden çürük oluşmaz.

 

Ömürleri Ne Kadardır?

Bu noktada kullanım ve bakım şekli önemlidir. Sürekli olarak zorlamaya maruz kalması ve hijyene dikkat edilmemesi durumlarında ömrü kısalabilir. Genellikle ömürleri 4- 8 yıldır.

Kompozit dolgu (Bonding) nedir?

Evliya Çelebi Mah.

Hatboyu Cad. No:8 Kat:3 Daire:7

(0216) 395 60 14

Randevu

Açılış Saati

Pzt - Cum: 08:00 - 20:00

E-Posta

tugba@dttugbakavlak.com