İMPLANT

www.dttugbakavlak.com

İmplant Nedir?

Eksik olan dişlerinizin yerine cerrahi müdahale ile yerleştirilen ve özel üretim metallerden yapılan vidalardır. Bu vidalar yerleştirildikten bir süre sonra kemikleriniz ile kaynaşmakta ve üzerlerine yeni dişler takılmasını sağlamaktadır.

Çeşitleri Nelerdir?

Çeşitli implant türleri olmakla beraber yaygın olarak tercih edilen vida şeklindeki implantlardır. İmplant üretimi yapan yerli ve yabancı çok sayıda firma olmakla beraber kaliteleri de firmalara göre değişkenlik göstermektedir. Tuzla Diş Hekimi Tuğba Kavlak dünyada kalitesi ispatlanmış ve en çok bilinen markalarla çalışmayı tercih etmektedir.

Neden İmplanta İhtiyaç Vardır?

İmplant yapay olarak diş kökü yerine geçmekle beraber doğal dişlerinize en yakın olan görünüm ve konforu sağlar. İstediğiniz gibi gülmenize, yemek yeminize ve endişe etmeden yaşamanıza olanak tanır. Ayrıca çevresindeki dişlere müdahale edilmesine gerek kalmadığı için komşu dişlerinize herhangi bir zarar gelmez.

Kimler Yaptırabilir?

İster doğuştan diş kaybınız olsun yada çürük nedeniyle, yaralanmayla veya herhangi bir enfeksiyon nedeniyle dişlerinizi kaybetmiş olun, her yaştan yetişkin için implant tedavisi uygulanabilir.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle modern tarama yöntemleri ile ağız ve çene taramaları yapılacak ve hasta için çeşitli implant seçenekleri değerlendirilerek iyi bir planlama ortaya çıkarılacaktır.

Bir sonraki aşamada yapılan planlama doğrultusunda implant veya implantlar eksik olan dişlerinizin yerine yerleştirilecektir. Bu işlem sırasında yapılan lokal anestezilerden dolayı herhangi bir ağrı hissedilmez. İşlem bittikten sonra basit ağrı kesiciler verilir ve gündelik hayata devam edilir. İmplant markasına göre değişen sürelerde implant vidasının kemiklere kaynaması beklenir.

Son aşama kaynamış olan vida veya vidaların üzerine planlamaya bağlı olarak bireysel protez yada implant destekli köprü yapılması gibi işlemler uygulanır.

Bakımı Nasıldır?

Diş ve Diş etlerinizin sağlığı açısından doğal dişlerinize bakar gibi bakmalı, rutin olarak kontrollere gelmeli, dişlerinizi fırçalamalı ve diş temizliği işlemlerinize devam etmelisiniz.

Ömrü Kaç Yıldır?

Bakım kriterlerini eksiksiz yerine getirebildikten sonra ortalama yirmi, otuz yıl olmakla beraber ömür boyuda kullanılabilir.

 

tuzla diş hekimi

Evliya Çelebi Mah.

Hatboyu Cad. No:8 Kat:3 Daire:7

(0216) 395 60 14

Randevu

Açılış Saati

Pzt - Cum: 08:00 - 20:00

E-Posta

tugba@dttugbakavlak.com