ORTODONTİ

www.dttugbakavlak.com

Ordotonti Nedir?

Diş düzenindeki, çene boyutundaki, kafatası ile çene pozisyonu arasındaki, diş aralıkları ile diş şekillerindeki anormallikleri tedavi eden bir diş hekimliği tedavi dalıdır.

Çeşitleri Nelerdir?

Dişlerin içinden veya dışından teller ile yapılan işlemler, hareketli aygıtlar, ağzın dışında uygulanan aygıtlar, yer tutucu ile yapılan işlemler gibi birçok türü vardır. Burada nasıl bir tedavi yolu izlenmesi gerektiği diş hekiminiz tarafından belirlenecektir.

Kimler Yaptırabilir?

Ordotontik tedaviler her yaşta yapılabilir ancak özellikle çene bozuklukları için erken yaşta yapılacak müdahaleler son derece önemlidir.

Nasıl Yapılır?

Tedavi için en önemli süreç muayene sürecidir. Tuzla Diş Hekimi Tuğba Kavlak Kliniğinde hastanın ağızı, çene yapısı, dişleri vb. birçok bileşeni detaylı olarak incelenir ve analizleri yapılır. Buna göre bir tedavi yöntemi belirlenir. Her hastanın durumu kendine özgüdür. Benzer gibi görünen rahatsızlar için farklı tedavi yöntemleri ortaya çıkarılabilir.

Dişlerle ilgili, dolgu kanal vb. gibi işlemlerin yapılması gerekiyorsa öncelikle bunların tedavi edilmesi önemlidir.

Tedavinin süresi hastanın durumu ve tedavinin şekline göre değişkenlik göstermektedir. Bu süreç içerisinde 4-6 haftada bir muayene tekrarlanır ve tedavide güncellemeler sağlanır.

Bakımı Nasıldır?

Tedavi aşamasında özellikle tel kullanılan tedavilerde, gıdaların diş telleri üzerinde kalma ihtimali daha yüksek olduğu için, dişlere daha fazla özen göstermek gerekmektedir. Tedavi aşamasından sonra rutin bakım ve temizlik durumuna geçilebilir.

Kalıcılığı Nedir?

Tedavi sonlandıktan sonra dişler eski haline gelme eğiliminde bulunabilir. Bu nedenle birtakım önleyiciler ile bu durumun önüne geçilir. Sonuç olarak Tuzla Dişçi Tuğba Kavlak kliniğinde yapılan tedavi ile diş sağlığınız ortodontik açıdan ömür boyu kalıcı hale getirilebilir.

Ordotonti Nasıl Yapılır?

Evliya Çelebi Mah.

Hatboyu Cad. No:8 Kat:3 Daire:7

(0216) 395 60 14

Randevu

Açılış Saati

Pzt - Cum: 08:00 - 20:00

E-Posta

tugba@dttugbakavlak.com