Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti)

www.dttugbakavlak.com

Pedodonti nedir?

Çocuklarda meydana gelen diş hastalıklarını kapsayan bir diş hekimliği tedavi dalıdır. Bu alanda en önemli nokta çocuklara olan yaklaşımdır. Erken yaşta diş hekimi ile tanışan bir çocuk eğer korku yaşarsa bu korku ömür boyunca kalıcı olabilmektedir. Bu nedenle hekime bir çok sorumluluk düşmektedir. Hastalığın tedavisini başarılı bir şekilde yapmalı ayrıca bu tedavi aşamasında çocuğu ikna etmeli ve yaşayacağı korkuyu minimize etmelidir. Çocuğa dişlerine ne yapacağı hakkında çocuğun anlayacağı dilde açıklamalar yaparak tedavinin önemini anlatmalıdır. Bu aşamadan sonra çocuklar ikinci kez diş hekimine geldiklerinde daha kaygısız ve rahat olmaktadırlar.

Çocuk hastaların tedavisini iyi bilen bir hekime geldiğiniz zaman çocuğunuz diş hekimi kaygılarını yenecek, dişleri ile ilgili rahatsızlıkları tedavi edilecek ve temel hijyen kurallarını da öğrenecektir. Böylece ağzını günde kaç kere ve nasıl fırçalaması gerektiğini daha iyi anlayacaktır.

Tuzla Diş Hekimi Tuğba Kavlak kliniğinde çocuklara yönelik yapılan bazı tedaviler şunlardır;

- Süt dişi tedavileri

- Kırık diş tedavileri

- Kanal tedavisi

- Çürük diş tedavileri

- Yumuşak doku tedavileri

- Diş temizlikleri

- Ordotondik tedaviler (Şeffaf plaklar, Sabit ortodontik tedaviler, Çene ortopedisi tedavileri, Hareketli apareyler, ağız ve diş koruyucuları, yer tutucular)

 

Evliya Çelebi Mah.

Hatboyu Cad. No:8 Kat:3 Daire:7

(0216) 395 60 14

Randevu

Açılış Saati

Pzt - Cum: 08:00 - 20:00

E-Posta

tugba@dttugbakavlak.com